Hakkımızda


1971 yılında Göksever ÇATALCALI eski patronu Namik OGUL' un yaninda kazandiği ticari tecrübeyle OTO HIZIR' I kurarak otomobil sektöründe hizmet vermeye baslamistir. Bu tecrübeyle ilerki yillarda 1984'de İnci Akü, 1986'da Pancar Su Motorlari, 1988'de Kumho Lastikleri, 1989'da Moskohiç Otomobilleri yetkili saticiligi ve İnci Akü Manisa Kazalari Bölge Distribütörlügü'nü alir.

Göksever ÇATALCALI,ogullari Yilmaz ve Yalçın' ı yanina alma ihtiyacini duyduğunda, yani 1992' de bir etiket değişikliğine giderek "Hızır Otomotiv Tic. San. Ltd. Sti. Göksever Çatalcali ve Ogullari'ismini almistir.

Bundan sonra hızla büyüyerek, 1993 yilinda Mazda Yetkili Satıs, Servis ve Yedek Parça Bayiliği, 1994 yılında İnci Akü Manisa Kazalari Distribitörlügü, 1996 yılında Akhisar-Izmir Yolu 7. km'deki Hızır Mazda Center, 1999 yılında Akhisar Goodyear Yetkili Satıcılığı'nı devreye sokmustur.

2011'de faaliyet gösterdiği motosiklet sektöründe de atılım yapan HIZIR OTOMOTİV , MODENAS firması ile imzaladığı Türkiye Genel Distribütörlük anlaşması ile müşterisine bu sektörde de kaliteyi sunmaya devam etmektedir.

 

 

Home Page Sitemap Rss